EDAC Inc. 630-M50-640-WN2
Part No.:
630-M50-640-WN2
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-M50-640-WN2.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)