EDAC Inc. 630-43W2650-4T2
Part No.:
630-43W2650-4T2
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-43W2650-4T2.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)