EDAC Inc. 630-25W3650-1ND
Part No.:
630-25W3650-1ND
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-25W3650-1ND.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Number of Positions:
25 (22 + 3 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)