EDAC Inc. 630-25W3640-4N5
Part No.:
630-25W3640-4N5
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-25W3640-4N5.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Number of Positions:
25 (22 + 3 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)