EDAC Inc. 630-24W7650-2NE
Part No.:
630-24W7650-2NE
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-24W7650-2NE.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)