EDAC Inc. 630-24W7650-1TB
Part No.:
630-24W7650-1TB
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-24W7650-1TB.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Number of Positions:
24 (17 + 7 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)