EDAC Inc. 630-24W7640-2T5
Part No.:
630-24W7640-2T5
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-24W7640-2T5.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Number of Positions:
24 (17 + 7 Power)
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 24W7
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)