EDAC Inc. 630-21W4640-7N3
Part No.:
630-21W4640-7N3
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-21W4640-7N3.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Number of Positions:
21 (17 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)