EDAC Inc. 630-21W4640-2NA
Part No.:
630-21W4640-2NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-21W4640-2NA.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Number of Positions:
21 (17 + 4 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Board Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)