EDAC Inc. 630-17W5650-3N5
Part No.:
630-17W5650-3N5
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-17W5650-3N5.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)