EDAC Inc. 630-17W5650-1N6
Part No.:
630-17W5650-1N6
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-17W5650-1N6.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)