EDAC Inc. 630-17W5640-5NC
Part No.:
630-17W5640-5NC
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-17W5640-5NC.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Number of Positions:
17 (15 + 2 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)