EDAC Inc. 630-17W5640-2NE
Part No.:
630-17W5640-2NE
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-17W5640-2NE.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)