EDAC Inc. 630-13W6650-3TD
Part No.:
630-13W6650-3TD
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-13W6650-3TD.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)