EDAC Inc. 630-13W6650-1NA
Part No.:
630-13W6650-1NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud630-13W6650-1NA.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Board Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)