EDAC Inc. 629W13W3640-2NA
Part No.:
629W13W3640-2NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud629W13W3640-2NA.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Series:
629-WC
Number of Positions:
13 (10 + 3 Power)
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps):
5A, 20A