EDAC Inc. 629-47W1650-1T2
Part No.:
629-47W1650-1T2
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-47W1650-1T2.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)