EDAC Inc. 629-47W1640-5TD
Part No.:
629-47W1640-5TD
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-47W1640-5TD.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Number of Positions:
47 (46 + 1 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)