EDAC Inc. 629-47W1640-3TA
Part No.:
629-47W1640-3TA
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-47W1640-3TA.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Board Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)