EDAC Inc. 629-47W1640-3T6
Part No.:
629-47W1640-3T6
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-47W1640-3T6.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)