EDAC Inc. 629-47W1640-3N2
Part No.:
629-47W1640-3N2
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-47W1640-3N2.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)