EDAC Inc. 629-43W2640-3T4
Part No.:
629-43W2640-3T4
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-43W2640-3T4.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 43POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)