EDAC Inc. 629-36W4640-7T2
Part No.:
629-36W4640-7T2
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-36W4640-7T2.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Number of Positions:
36 (32 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)