EDAC Inc. 629-36W4640-4T3
Part No.:
629-36W4640-4T3
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-36W4640-4T3.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)