EDAC Inc. 629-24W7650-4T5
Part No.:
629-24W7650-4T5
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-24W7650-4T5.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)