EDAC Inc. 629-24W7650-2T1
Part No.:
629-24W7650-2T1
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-24W7650-2T1.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Number of Positions:
24 (17 + 7 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)