EDAC Inc. 629-24W7650-1T3
Part No.:
629-24W7650-1T3
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-24W7650-1T3.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)