EDAC Inc. 629-24W7640-5T4
Part No.:
629-24W7640-5T4
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-24W7640-5T4.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Number of Positions:
24 (17 + 7 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)