EDAC Inc. 629-24W7640-1NA
Part No.:
629-24W7640-1NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-24W7640-1NA.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Flange Feature:
Board Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)