EDAC Inc. 629-21W4640-5N1
Part No.:
629-21W4640-5N1
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-21W4640-5N1.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Number of Positions:
21 (17 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)