EDAC Inc. 629-17W5650-1N4
Part No.:
629-17W5650-1N4
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-17W5650-1N4.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Number of Positions:
17 (12 + 5 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)