EDAC Inc. 629-17W5640-5NB
Part No.:
629-17W5640-5NB
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-17W5640-5NB.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Number of Positions:
17 (12 + 5 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)