EDAC Inc. 629-13W6650-4N1
Part No.:
629-13W6650-4N1
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-13W6650-4N1.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)