EDAC Inc. 629-13W6650-3NA
Part No.:
629-13W6650-3NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-13W6650-3NA.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Board Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)