EDAC Inc. 629-13W6650-2TD
Part No.:
629-13W6650-2TD
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-13W6650-2TD.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)