EDAC Inc. 629-13W6640-7NA
Part No.:
629-13W6640-7NA
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-13W6640-7NA.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Board Side (M3)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)