EDAC Inc. 629-13W6640-7N2
Part No.:
629-13W6640-7N2
Datasheet:
Chuangxin Cloud629-13W6640-7N2.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Number of Positions:
13 (7 + 6 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)