YAGEO 5KP6.0A/TR13
Part No.:
5KP6.0A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KP6.0A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 6V 10.3V 13"
Manufacturer:
YAGEO
Series:
5KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6V
Voltage - Breakdown (Min):
6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
495.1A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)