Micro Commercial Co 5.0SMLJ85CAHE3-TP
Part No.:
5.0SMLJ85CAHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ85CAHE3-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)