Micro Commercial Co 5.0SMLJ8.5AHE3-TP
Part No.:
5.0SMLJ8.5AHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ8.5AHE3-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
347.3A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)