Micro Commercial Co 5.0SMLJ80CAHE3-TP
Part No.:
5.0SMLJ80CAHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ80CAHE3-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
80V
Voltage - Breakdown (Min):
88.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)