Micro Commercial Co 5.0SMLJ7.5AHE3-TP
Part No.:
5.0SMLJ7.5AHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ7.5AHE3-TP.pdf
Description:
TVS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
387.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)