Micro Commercial Co 5.0SMLJ60CAHE3-TP
Part No.:
5.0SMLJ60CAHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ60CAHE3-TP.pdf
Description:
TVS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)