Micro Commercial Co 5.0SMLJ17A-TP
Part No.:
5.0SMLJ17A-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ17A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
181A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)