Micro Commercial Co 5.0SMLJ14A-TP
Part No.:
5.0SMLJ14A-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ14A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
216A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)