Micro Commercial Co 5.0SMLJ13CA-TP
Part No.:
5.0SMLJ13CA-TP
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMLJ13CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
233A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)