Littelfuse Inc. 5.0SMDJ51A-T7
Part No.:
5.0SMDJ51A-T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ51A-T7.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
60.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)