Taiwan Semiconductor Corporation 5.0SMDJ30A
Part No.:
5.0SMDJ30A
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ30A.pdf
Description:
5000W, 35.1V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Manufacturer:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ30A.pdf
1. How to order 5.0SMDJ30A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5.0SMDJ30A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5.0SMDJ30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5.0SMDJ30A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 5.0SMDJ30A pin diagram, 5.0SMDJ30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5.0SMDJ64AH 5.0SMDJ100AH 5.0SMDJ24AH 5.0SMDJ30AH 5.0SMDJ33AH
Part Number 5.0SMDJ64AH 5.0SMDJ100AH 5.0SMDJ24AH 5.0SMDJ30AH 5.0SMDJ33AH
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103A 103A 103A 103A 103A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)