Bourns Inc. 5.0SMDJ22A
Part No.:
5.0SMDJ22A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ22A.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
141A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)