Littelfuse Inc. 5.0SMDJ200A
Part No.:
5.0SMDJ200A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS 5KW 200V 5%UNI DO-214AB TR13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
5.0SMDJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
325V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)